Poznaj Podatki

Jak korzystać z bazy aktów prawnych?

Aby odnaleźć interesujący Państwa akt prawny w bazie Portalu prosimy skorzystać z menu w górnej części strony. Po wybraniu odpowiedniej kategorii wyświetli się lista dostępnych aktów prawnych powiązanych z daną kategorią, np. po wybraniu kategorii „Podatek dochodowy” wyświetlone zostaną ustawy: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

jak004

W pierwszej kolejności wyświetlone zostaną aktualne wersje przepisów, które oznaczyliśmy nagłówkami w kolorze czerwonym. W dalszej części znajdziecie Państwo archiwalne wersje ustaw, które oznaczone zostały nagłówkami w kolorze niebieskim.

jak003

Do szybkiego przeszukiwania bazy danych Portalu proponujemy także wykorzystanie linków „na skróty” dostępnych w stopce Portalu. Dzięki nim jednym kliknięciem można wybrać interesujący akt oraz niezbędny stan prawny.

jak001

Każdy opublikowany akt posiada nagłówek ułatwiający nawigację, który zawiera oznaczenie nazwy aktu, dziennika ustaw publikacji aktu oraz datę obowiązywania. Ponadto po kliknięciu w znak „+” wyświetli się spis treści danego aktu  z podziałem na działy / rozdziały.

jak002

Życzymy przyjemnego korzystania z portalu!

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz